пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

ПЕРСПЕКРИВИ РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ

Варто зазначити, що враховуючи подані вимоги, а саме часові рамки реалізації проекта, ми обмежилися виключно експрес розглядом теоретичних аспектів теми. Проте, володіючи більшими ресурсами (як часовими, так і кадровими), ми могли б продовжити його розробку, побудувавши тривалу комплексну програму, реалізація котрої дала б кращі результати.
 Ми говоримо про місячний курс «Демократична спільнота народів». Цільовою аудиторією в даному випадку будуть учні усіх десятих класів (біжіно, щоб їх було кілька). Для того, щоб оцінити результативність роботи, варто провести початкове і кінцеве анкетування. Одержані дані слугуватимуть діагностичними матеріалами.
 Під час перших трьох тижнів, ми пропонуємо працювати над удосконаленням теоретичного бачення проблеми. Перший тиждень буде супроводжуватися демонстрацією мультимедійних матеріалів, спрямованих на формування цілісного розуміння поняття «демократія». Для цього важливо використовувати актуальні відеоматеріали. Запропонувати учням різні завдання, що покликані сприяти цьому. Наприклад, дозволити їм вносити пропозиції, щодо демократизації «шкільного життя».
Другий тиждень варто приділити вивченню суті слова «спільнота». Що вказує на необхідність наявності спільнот? Коли в історії відбулися події пов’язані із необхідністю групового існування і глобальної кооперації? Можна запросити експерта, керівника певної установи, що вкаже на необхідність співпрації з іншими організаціями. Могжливо він зможе поділитися своїм досвідом. Інформація «з перших уст» буде надзвичайно цінною. Як завдання, можна використати доручення, виконання котрих передбачатиме взаємодію між класами. В результаті їх виконання учні повинні створити, щось непересічне, що на довго запам’ятається.
Третій тиждень буде присвячений вивченню поняття «народ», а саме внутрішньполітичного курсу народу. Варто виділити основні особливості українського та інших народів. Практичне закріплення передбачатиме формування «народу» у межах кожного класу. Для цього вони оберуть лідерів, країну котру вони представлятимуть. Кожного дня вони повинні будуть демонструвати певну рису народу котрий вони представляють (перед цим узгодивши свої дії з класним керівником). Враховуватиметься також кількість інформації, що підтверджуватиме правдивість кожної характеристики, що демонструватиметься.
Четвертий тиждень буде заключним. Він міститиме практичне закріплення теоретичного досвіду трьох тижнів. Кожного дня з допомогою соціальних мереж, пошти, відеоматеріалів, інформаційних повідомлень моделюваатимуться певні ситуації «міжнародного» плану, що вимагатимуть реакції кожнго із класів-країн. Для вирішення запитань необхідно буде проводити міжнародні зустрічі, що проводитимутьсяна перервах, або у онлайн режимі з микористанням мережі інтернет. Можна створити сторінки у соціальних мережах кожної з «країн», на котрих розміщуватимуться петиції «звичайних громадян». Тут же можна було б висловлювати свої думки з приводу ситуацій, чи дій влади.
Слідкуватимуть за дотриманням демократичних норм кожних класів, їхні класні керівники, а також людина, що виступатиме модератором міжнародної взаємодії. Також, при оцінюванні враховуватиметься рівень відповідності характеру діяльності міні-країни до її «прототипу». Мотивацією діяльності слугуватиме можливість відвідання певної екскурсіі.
Дана версія проекту, за рахунок тривалої реалізації сприятиме кращій результатиності.

Немає коментарів:

Дописати коментар